Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy a rady

Chraň vesničany mimo základnu palisádou nebo zdí. Když stavíš blízko nepřátelského území TC nebo kasárny, chraň své vesničany proti útoku postavením zdi na každé straně od tvého vesničana. Dá se to udělat velmi rychle, sebere to jen 15 kusů kamene a zajistí dokončení předsazené základny. Určité části pak můžeš zbourat, aby vesničané měli kudy odejít. Tato metoda se dá použít i pro ochranu zlatokopů nebo jiných profesí pracujících blízko nepřítele.

Lákej kance. Tímto způsobem získáš vůbec nejrychlejší zdroj jídla v celé hře, ale není dobré jím nahrazovat ovčí maso. Pro úspěšné provedení se hodí loom (tkalcovský stav), ale dá se to dělat i bez něj. Nejdříve vezmi vesničana a zaútoč jím na kance, kterého chceš nalákat. Pak utíkej směrem k mlýnu nebo TC, kde čeká celá skupina vesničanů, kteří kance udolají. Často se stává, že kance přestane prchající vesničan zajímat a vrátí se na své původní místo. Chce to trochu cviku. Nejsem si jist, jestli to má nějaký skutečný vliv, ale možná je dobré vesničanovi vyprázdnit ruce u mlýna.

Dvojité zazvonění. Máš třeba 49 jídla a právě vylezl poslední vesničan ve frontě? Pokud u TC vesničané sbírají jídlo, klikni dvakrát na zvonek. Vesničané, kteří mezitím dorazili do TC, tam odevzali suroviny. Pokud nejsou u TC, ale u mlýna, označ jednoho sbírajícího vesničana s napůl plným košíkem a pošli ho odevzdat jídlo do mlýna a hned ho pošli zpátky do práce.

V darku stav domy místo palisád. Proč? Domy bys musel stavět tak jako tak a navíc mají domy víc hitpointů. Prostory mezi domkama vyplň palisádou.

Řazení do výrobní fronty se Shiftem. Pokud potřebuješ vyrobit víc jednotek najednou, podrž klávesu Shift a klikni na přísluškou ikonku jednotky - místo jednoho se jich do fronty zařadí pět.

Částečné stavění zdí. Blíží se nepřítel a ty potřebuješ rychle postavit zeď? Začni stavět zeď normálně, ale do každého kousku zdi nech bouchnout asi jen dvakrát, pak toho vesničana pošli na další kousek zdi. Takhle to udělej s celou zdí a vesničan pak zeď dostaví celou sám.

Přepni demoliční lodě na agresivní. Štve tě, že demoliční lodě jen tak stojí a na nikoho samy neútočí? Je to tím, že se vylézají z doků s nastaveným chováním na "stát na místě".

Nič své farmy. Samozřejmě ne tehdy, když je potřebuješ, ale tehdy, když ti právě zničil TC a ty prcháš. Tím, že je zboříš, znemožníš nepříteli, aby si je zabral pro svou vlastní potřebu.

Použij nepostavené palisády jako alarm. Tato metoda je hodně náročná na dřevo. Po celé mapě nadělej palisádové základy, ale vůbec je nezačínej stavět. Když přes ně někdo přejde, zobrazí se hláška Building canceled.